Vrásky

5 spôsobov, ako sa zbaviť vrások

Existuje veľa faktorov, ktoré ovplyvňujú predčasné starnutie pokožky a výskyt vrások. Nesprávna strava, zvýšená úroveň stresu, vystavenie pokožky UV žiareniu a zlá kvalita spánku. To všetko spôsobuje, že prvé príznaky starnutia sa môžu javiť oveľa rýchlejšie, ako ukazuje biologický vek. Dokonca aj vo vyspelých ľuďoch môžete pôsobiť proti vzniku nových vrások a prehĺbiť existujúce vrásky a Botox tu nie je uvedený. Takže aké sú 5 spôsobov, ako sa zbaviť vrások?

Najskôr sa postarať o pokožku zvnútra

Než sa presuniete na ostrejší arzenálu pre existujúce vrásky, uistite sa, že sa neobjavia žiadne nové. Nezabudnite vyčistiť kožu a kožu každý deň, pretože sú spojencom pre voľné radikály, ktoré urýchľujú starnutie pokožky a vzhľad vrások. Využite aj vyváženú výživu bohatú na zelenú a červenú zeleninu bohatú na vitamín E a antioxidanty, ktoré sú spojencom v boji proti vráskam. Zdrojom mladého a zdravého kože je jedlo v dennej strave, okrem iného paradajky, mrkva, špenát, petržlen, vlašské orechy a slnečnicové semená. Nemôžete tiež zabudnúť na správne zavlažovanie. Pitie správneho množstva vody zaisťuje udržiavanie správnej vody a lipidovej regulácie pokožky, čo je ochranná bariéra a ovplyvňuje jej adekvátnu flexibilitu.

Používajte výživný denný a nočný krém

Použitie hydratačného krému vedľa správneho zvlhčovania zvnútra môže byť tiež vhodnou zbraňou v boji proti vráskam. Ak ste už videli prvé príznaky starnutia, vyberte krémy, ktoré nielen zvlhčujú, ale aj vyhladzujú a spevňujú pokožku. Krém na vrásky sa často skladá z kyseliny hyalurónovej, ale aj iných hodnotných zložiek. Dobrým spôsobom na oddialenie procesu starnutia je použitie prírodných krémov, ktoré obsahujú cenné rastlinné oleje, ktoré ovplyvňujú oneskorenie procesov starnutia a prenikajú cez hydrolipidové vrstvy kože. Patria sem okrem iného arganový olej alebo jojoba. Prírodné krémy často obsahujú aj xylitolový brezový cukor, ktorý chráni pred voľnými radikálmi. Samozrejme, krémy proti vráskam môžu obsahovať aj retinol, ktorý však nie je vhodný pre žiadnu kožu, pretože môže spôsobiť podráždenie. Aby ste sa vyhli nepríjemným účinkom, musíte najskôr použiť hydratačný krém.

Ochrana proti UV žiareniu

Vrásky sú tiež ovplyvnené UV žiarením, takže aby sa nestratila ich tvorba, musia nevyhnutne používať krémy alebo priméry s UV filtrom. V zime si môžete dovoliť 15 SPF filter, zatiaľ čo v lete to musí byť najmenej 25 SPF. Nesmiete zabudnúť na nosenie slnečných okuliarov, lebo mäkotlačí vedie k tvorbe nohových noh.

Fototerapia a Botox – ako sa zbaviť vrások

Účinným spôsobom boja proti vráskam môže byť svetlá terapia používaná v kozmetických salónoch. Aktinoterapia stimuluje bunky na produkciu kolagénu, čo ovplyvňuje výrazné vyhĺbenie vrások a spevnenie kože. Je to alternatíva botoxu, ktorá je známa a často ju používajú ženy zrelého veku. Injekcie botulotoxínu v bezpečných dávkach sú samozrejme veľmi účinné. Mali by ste si však vybrať osvedčený kabinet estetickej medicíny, rovnako ako lekára, ktorý má za sebou stovky liečebných postupov. Zle urobené, môže paralyzovať niektoré svaly tváre.

Použitie masiek

Mnohí ľudia v boji proti vráskam používajú samo pripravené masky, napríklad z jogurtu a uhorky, z banánov, oleja alebo ryže. Je ťažké posúdiť ich účinnosť, ale určite správne zložené prírodné zložky môžu tiež správne vyživovať a zvlhčovať pokožku.

Boj s vráskami by mal byť komplexný zvnútra aj zvonku. Len táto akcia vám umožní vychutnať si mladšiu pleť. Preto stojí za to použiť osvedčené a potvrdené metódy na odstránenie príznakov starnutia.