Bolesť kĺbov

Bolesť kĺbov – najčastejšie príčiny

Nesprávne držanie tela, stĺpanie a dlhodobý pobyt v jednej polohe, hlavne v sede, vedú k bolesti chrbtice a vzniku zápalu. Ak je artritída medzistavcovej môžeme dosiahnuť veľmi nepríjemné ochorenie, v podobe silného, ​​kującego bolesť, ktorá vyžaruje pozdĺž lumbosakrální, zadok, bedrá, stehná zadnú časť nohy až do nohy. Bolesť ochromuje svaly a sťažuje alebo znemožňuje chodiť. Toto je krátka charakteristika ischias.

Sciatica – akútna chrbticová kýla

Poškodenie ischiatického nervu je dôsledkom výpadku disku alebo zvýšenej fyzickej námahy. Ľudia, ktorí nikdy nepraktizovali a zrazu sa začnú intenzívne maratóny odsudzujú nielen pri artritíde kolenného kĺbu, ale aj medzistavcové. Všetky činnosti musia byť vykonané s hlavou a s mierou, ako náhle a veľmi ťažké zaťaženie chrbtice ovplyvňuje pokrivené kruhy a tvorbu zápalu.

Ako sa brániť proti ischiasu?

Aby nedošlo k spôsobiť akútne artritídu dolnej chrbtice prietrže a preto by sa mali vyhnúť náhle pohyby, náhle neprirodzené prebúdzať a zmeniť pozíciu. Nepreťažujte prenášaním príliš ťažkých vreciek alebo batohov. Ak pracujete v sede, musíte si z času na čas chvíľu užívať krátke prestávky a dokonca robiť niekoľko strečových cvičení. Spasticita je tiež záťažou na chrbticu, ktorá spôsobuje degeneratívne zmeny v kĺboch. Musíme preto dbať na to, pridať ďalšie balast k nemu, a v prípade diéty neplatí drakonické cvičenia a postupne a najlepšie pod vedením profesionálneho zvyšovať záťaž. Okrem toho by ste mali dobre jesť a poskytnúť telu všetky potrebné živiny, vitamíny a makro a mikroelementy. Kvalita spánku je tiež veľmi dôležitá. Už dlho je známe, že spanie na príliš mäkkej matraci je pre chrbticu nezdravé. Je nevyhnutné poskytnúť mu najspoľahlivejšiu pozíciu počas spánku, inými slovami spať najlepšie na byte a na chrbte. Samozrejme, je známe, že počas spánku sa telesná pozícia opakuje, takže je dôležité vybrať ten správny matrac.

Ak trpíme degeneratívnymi bolesťami, mali by sme sa vzdať fyzickej aktivity?

Bez ohľadu na vek, po vyliečení zápalu sa má vykonať normálna činnosť. Stojí za to robiť šport. Dobrou voľbou pre posilnenie kĺbov starších ľudí je nordic walking. Prirodzená strata kolagénu môže byť kompenzovaná len fyzickou aktivitou a správne vyváženou stravou. Stojí tiež za jazdu na bicykli a plávaní, pretože má dobrý účinok na svaly a kĺby. Samozrejme, ak ste predtým neboli fyzicky aktívni, nemali by ste začať cyklistickými alebo plaveckými maratónmi. Pred začatím fyzickej aktivity, nemôžete zabudnúť na warm-up, pretože nás môže ochrániť pred ďalšími problémami so svalmi a kĺby, ktoré zakwasami a zápalu.