Hallux valgus

Haluky – príčiny, príznaky a liečba

Hallux valgus prsty je to, že nielen vyzerať trochu esteticky, ale tiež spôsobiť bolesť, ťažkosti s pohybom, ako aj výber vhodných topánok. Haluksów tendenciu byť geneticky odhodlaný alebo vyplývať z faktorov pochybenia, pokiaľ ide o výber obuvi.

Ako vytvoríte haluky?

Hallux valgus je vytvorená v dôsledku mechanickej deformácie prstov, spôsobené tým, že nosí nevhodné, zlé topánky na párenie. Príliš úzke vysoké podpätky spôsobiť tlak na päte a vyvinúť plochý nožný časť, charakteristická opotrebenie príliš vysoká alebo príliš málo, opatrené vložky lisované obuvi. Tiež obezita je príčinou šírenia metatarzálnou kostí a poruchy riadne oporu v troch bodoch. V tomto prípade je váha tela nie je založený iba na časť priehlavku na oboch stranách a na päte, ale przedostopiu – v prípade, že príliš úzke topánky alebo vysoké podpätky celý pešo – najčastejšie v prípade zle padnúce ploché topánky. Obe tieto situácie vedie k prvým priečnym ploché nohy, a potom pre ďalšie deformácie na zaťaženie spojené s hallux alebo haluksów. Na haluksów môže tiež mať genetickú náchylnosť. Často sa vyskytujú u ľudí, ktorí majú tzv Egyptská noha, tým dlhšia je najdlhší prst v zliatine.

Ako liečiť haluky?

Existuje mnoho spôsobov liečenia halukov. Po prvé, vzhľad z prvých príznakov liečby by mali byť vykonané už nie je k prehĺbeniu problému. Potom zostane len chirurgická liečba. Môžete použiť špeciálne gélové podložky. Sú obohatené o esenciálne oleje a chráni bolestivé miesto. Keď sú prsty deformované môžu byť použité kliny a separátory, ktoré obnovia príslušné nastavenie, a tým aj znížiť bolesť. Toto riešenie sa používa u ľudí, ktorí majú vbočený palec, rovnako ako prekrývajúce sa prstami. Na druhú stranu vložiek v úbytok v tvare alebo v tvare písmena T, alebo pelota pomôcť znížiť tlak na prednej časti, ktorá pracuje najmä u žien, ktoré nosia vysoké podpätky. Silikónová metatarzálnou pad vám umožní zdvihnúť nohu z priečne ploché nohy hore a zároveň korekcia časové hallux valgus nastavenia. Na druhej strane, využívanie pásma pre pľuzgierov tiež umožňuje obnoviť tlak nohy trojbodový, a posilniť vaše svaly a zabraňujú skreslenie metatarzálnych kostí. Často sa používa aj chválil liečbu haluksów sú rovnátka, ktoré možno nosiť vo dne aj v noci – odstránenie bolesti a zabrániť prehĺbenie vady, zatiaľ čo železničná Hallu Forte sa používa v prípade, burzitídy, rovnako ako rehabilitáciu po operácii na odstránenie skreslenia prsta. To je definitívny chirurgické ošetrenie v boji proti hallux valgus. Existuje niekoľko druhov procedúr uskutočnených v rámci odstraňovania tejto bolestivej zdravotných ťažkostí. Prvý z nich opraviť mäkké tkanivá sa vykonáva pri nízkej deformácie fáze. Ďalšou metódou je Chevron osteotomia – vykonáva pre hallux valgus, a klinovitý alebo pologuľovité – zahŕňajúce klin resekcia. Na druhú metódou ručné Šál umožňuje pooperačné liečbu bezgipsowe. Počas prvých šiestich týždňov je nutné použiť špeciálne nápravné topánky.

Samozrejme, ako sa zbaviť tohto problému, neznamená, že to nemôže previesť. Musíte nosiť pohodlnú a dobre padnúcu obuv.