Onychomykóza

Onychomykóza

Mykóza je veľmi častým problémom, ktorý najčastejšie postihuje nohy. Bohužiaľ, často sa stáva, že vzhľadom na to, že sa vyskytuje na nohách, ktoré nie sú vždy uvedené, problém je ignorovaný alebo skrytý – čo samozrejme nerieši. Je nám ľúto, ale tento prístup je veľmi nevhodné a nezodpovedné, a to nielen pre svoje vlastné zdravie a estetiku, ale tiež, že plesňové ochorenie nôh je nákazlivý.

Ako rozpoznať nohu športovca? Aké sú jeho charakteristické príznaky?

Je to veľmi častá porucha, pokiaľ ide o choroby nechtov, a jej symptómy sú dostatočne viditeľné, že je takmer nemožné ich ignorovať. Kolekcia nechtov pokrytá ochorením mení svoju farbu a tvar a stáva sa krehkou a krehkou. Zmeny sa spočiatku dotýkať stien nechtu, ktorý mení farbu na žltohnedú, ale ak sa nelieči choroba môže zahŕňať rastúca časť nechtovej platničky, a presunúť na ďalšie nechty. V priebehu času sa celý klinec stáva krehkým a krehkým, rovnako ako jasne zahustený – dokonca aj do tej miery, že jeho rezanie sa stáva náročnou úlohou.

nechtyAké sú príčiny onychomykózy?

Mykóza nôh môže byť chytený – je to pravda, tak by ste mali venovať osobitnú pozornosť k bytiu bosý na verejných miestach, najmä v prípade, že je v nich vlhké prostredie, ktoré je priaznivé pre množenie plesní, ide tu, pretože takých miestach, ako sú sprchy, vaňa, plavecký bazén, sauna. Je preto považovaná za osobu s nízkym odporom, ktorý, napríklad, trpia inými systémovými chorobami, ako je diabetes, autoimunitné ochorenie, alebo hormonálne poruchy, a ďalšie faktory, ktoré robia odpor je narušená môže ľahko získať takéto ochorenie v dôsledku zmlúv , Okrem toho infekcia samozrejme môže viesť k použitiu rovnakej obuvi, ktorú nakazená osoba nosí. Z tohto dôvodu je potrebné zachovať správnu hygienu, aby sa zabránilo tejto chorobe.

Ako liečiť nohu športovca?

Samozrejme, že tento problém nemožno ignorovať, ako je tomu v prípade infekcie nechtov viac či väčších tried každý klinec, ako sa zbaviť tohto problému môže byť ešte ťažšie. Liečba onychomykózy vyžaduje od pacienta veľa disciplíny. Keď lekár vidí chorý necht, je zvyčajne schopný diagnostikovať mykózu. Spôsob liečby závisí od závažnosti ochorenia. V prípade, že zmena nie je príliš veľký, je často postačujúce plátky, pleťové vody, farby alebo fungicídny účinok, ale v prípade zmeny majú obsadené, môže byť nutné použiť orálnych protiplesňových činidiel veľká časť obvodu. Ako dlho potrebujete tieto lieky závisieť od úrovne klzavky.

Mykóza, najmä nohy, je celkom bežnou chorobou, ktorá je bohužiaľ ľahko infekčná. Samozrejme, vždy by ste mali dodržiavať hygienické a preventívne opatrenia, ak už máte infekciu, musíte ísť k lekárovi a začať liečbu a dodržiavať jej odporúčania.