diéta

Pravidlá zdravého úbytku hmotnosti

Mnoho ľudí, najmä keď príde v lete, sa zhoršuje. Ukazuje sa však, že to nie je tak jednoduché, a veľkolepé efekty skončí po reštriktívne diéty, pretože väčšina späť do svojej pôvodnej význam, ak nie jeho zvýšenie. Takže aké sú najčastejšie chyby pri chudnutí? Čo robiť, aby sa zabránilo yo-yo efektu.

Najbežnejšie chyby pri chudnutí – čo by ste nemali robiť?

Musíte začať s tým, že strava je jednoducho spôsob stravovania a nesprávne sa spája s procesom chudnutia. Samozrejme, racionálna strava môže viesť k zníženiu hmotnosti, ak ste predtým urobili výživové chyby. Zníženie hmotnosti, niektoré zložky z diéty sú často odstránené. Medzitým je potrebné poskytnúť telu proteíny, tuky a sacharidy. Samozrejme, nemôžete zabudnúť na vitamíny, makro a mikroelementy. Samozrejme, musíte eliminovať úplne škodlivé látky alebo aspoň znížiť ich spotrebu na maximum. Navyše k úplnej eliminácii bielkovín, tukov alebo sacharidov, najčastejšou chybou je dodávaný do tela príliš málo kalórií. Výsledkom je výrazné uvoľnenie metabolizmu a ukladania tuku. Dokonca aj keď spočiatku sa im podarí schudnúť cez straty vody a svalovej hmoty v tele, ale v určitom okamihu sa stáva hmotnosti, pretože telo sa bráni proti hladovania. Pomalý metabolizmus bez ohľadu na konečné reštriktívny diéty je nejakým spôsobom uložený v ľudskom tele, ktorá spotrebuje rovnaké napriek zvýšenému príjmu kalórií. To vedie k yo-yo efektu. Ďalšou chybou je zneužiť konzumácii vlákniny a ďalších látok, ktoré stimulujú peristaltiku. To vedie k celkovej poruchy regulácie metabolizmu a chronickej zápchy a hnačky, a straty vody z tela a s nedostatkom vitamínov, najmä vitamín A a vitamín B12, ktorý je v tomto prípade vylúčené stolicou.

chudnutieZdravá strata hmotnosti – používajte dietetické služby alebo dodržujte základné pravidlá

Dopyt po kilokalóriách sa vypočítava na základe BMI, rovnako ako životného štýlu, s použitím vhodného konverzného faktora. Vek sa tiež berie do úvahy. Dietikár tiež kontroluje zloženie tela, tj množstvo vody, svalovej hmoty a tuku v tele pri určovaní stravy. Na tomto základe, ako aj výsledkov základného výskumu, napr., O potravinové alergie stravy môže určiť, čo bude vhodné pre osobu. Ak trpíte potravinovou alergiou alebo akékoľvek chronické ochorenie, je návšteva na výživu, ak chcete zbaviť nadváhy, je dokonca nutné. Zdraví ľudia však môžu vyskúšať samostatnú stravu podľa základných pravidiel. Najdôležitejšie z nich je jesť častejšie, ale menej. Často namiesto toho sme radi, že sme plní, čo obmedzuje počet jedál. Je to jednoduchý spôsob, ako ukladať tuk a nadbytočnú vodu prostredníctvom zlých stravovacích návykov. Najlepšie je jesť 5 krát denne. Zelenina a ovocie by sa mali konzumovať s každým jedlom, 5 krát denne. Nesmiete konzumovať viac ako jednu dávku mäsa denne. Mäso bez tuku miešajte a varte paru čo najčastejšie. Každé jedlo by malo poskytnúť časť bielkovín, komplexných sacharidov, a dvakrát denne majú byť pridaná do jedla rastlinné tuky, prednostne do šalátov. Ako každý vie, že je najmenej konzumovať jednoduché cukry, ktoré sú zodpovedné za náhle útokmi z hladu, pretože prvý príčina výbuchu inzulínu do krvi, a potom rýchly pokles a náhleho hladu. Je dobré zaradiť ryby do stravy, ktorá je bohatým zdrojom omega-3, ako je losos, makrela alebo tuniak. Avšak tučné potraviny obsahujúce trans-tuky, ktoré sú jednoduchou cestou k ateroskleróze, musia byť úplne vylúčené. Základom je raňajky, pretože v dopoludňajších hodinách sa metabolizmus prebúdza, nie je príliš neskoro a nie je v noci snack. Samozrejme, že by ste mali piť veľa vody, ktorá odstraňuje toxíny z organizmu- cca 1, 5 -. 2 litre, a ešte viac v lete. Musíte tiež spať, pretože narušená hormonálna ekonomika vedie aj k narušeniu metabolizmu a prírastku hmotnosti. Toto sú základné pravidlá, ktoré potrebujete vedieť.

Spáliť kalórie alebo znížiť hmotnosť

Existuje niekoľko spôsobov, ako rýchlejšie spáliť. Nemali by ste však preháňať. Stojí za to pitie 1 šálku bez cukru denne. Môžete pomôcť jogurt, ktorý obsahuje živé baktérie a má blahodarný vplyv na črevnú peristaltiku a ovocie a zelenina sú zdrojom vlákniny, ale nesmie konzumovať viac, než je odporúčané, tj. Nie viac ako 30 g. Množstvo použitej zložky v príslušných produktov možno nájsť v kalorických tabuľkách, ako aj na štítkoch. Môžete tiež konzultovať dietetika. Vypaľovanie kalórií samozrejme podporuje aj fyzickú aktivitu. Stojí to za to aspoň 40 minút denne. Nemusia to byť intenzívne cvičenia, môže to byť chôdza alebo nordická chôdza, alebo dokonca bežná prechádzka. Avšak, ak chcete významne schudnúť racionálnej strave, musíte začleniť aeróbne cvičenie. Cyklistika a plávanie sú dobrými príkladmi.

Zdravá a racionálna výživa je kľúčom k štíhlemu číslu. Preto je vhodné dodržiavať vyššie uvedené pravidlá.