Poprsie

Spôsoby pre pevné a plné prsia

Krásna busta je k dispozícii každej žene. Vďaka vhodnej starostlivosti a správnemu výberu podprsenky môže byť lákavé, pevné a zdravé.

Seba-vyšetrenie alebo trochu starostlivosti

Krásna busta je zdravá busta, takže každodenná rutina by mala sledovať, dotýkať sa a skúmať prsia. Každá zmena vyskytujúca sa v prsníku a bradaviciach bude ľahšie viditeľná, ak sa test vykoná v ten istý deň v mesiaci. Najlepší čas na menštruáciu žien bude čas po skončení obdobia, ktoré spadne na dni medzi 6 a 10 dňami cyklu. To je dôležité, pretože prsia sú v tomto krátkom čase mäkké a zároveň menej citlivé na dotyk. V prípade žien, ktoré sú v procese menopauzy, a tých, ktorí prešli touto menšinou, voľba dňa nezáleží – môže to byť každý deň v mesiaci. Prehliadka prsníka je činnosť, ktorú by nemala zanedbávať žiadna žena. Vďaka tomu je možné odhaliť rakovinové zmeny skoro. Trvá len pár minút, či je všetko v poriadku a že prsia sú bezpečné a zdravé. Najdôležitejšie body, ktoré treba venovať pozornosť, sú vzhľad pokožky, tvar prsníka, ako aj stav bradavíc (uvoľňujú tekutinu) a zmeny zistiteľné pod dotyk, napr. Neprirodzené zhrubnutie. Všetky pochybnosti je potrebné konzultovať so svojím lekárom. Nezabudnite na mamografiu a ultrazvuk a pravidelné návštevy gynekológa.

Čo robí busta vyzerať pevnejšou a plnšou je aj masáž. Koža okolo neho nemá rád horúcu vodu, pretože ničí ochrannú lipidovú vrstvu. Pre to miluje striedavú teplú a studenú masáž prúdom vody. Pomocou nasmerovania toku sprchového gombíka na hrudník môžete urobiť osemmiestny pohyb, ktorý pokryje oba prsia. Potom stojí za to masáž hydratačnej kozmetiky s kruhovými pohybmi, napr. Mandľového oleja, arganového oleja, pšeničných klíčkov, čierneho rasca, geniačdu, makadamie, kokosového oleja alebo olivového oleja. Čo ešte môžete urobiť pre krásnu bustu? Masáž s drsnou rukavicou alebo špongiou môže určite zlepšiť stav prsníkov, ak používate súčasne balzam alebo olivový olej.

Peeling a masky – plný plyn

Denná starostlivosť o hydratáciu pokožky sa vyplatí s krásnym vzhľadom. Vzhľadom na to, že táto pleť je jemná a tenká a je ľahko vysušená, je dobré, aby krém používal okrem iného: extrakt z brečtanu, morské riasy, pražicový extrakt a zelený čaj na urýchlenie regenerácie a spevňovania koža a vitamíny B, vitamín A, C a E, ako aj hydratačné kakaové maslo a kyselinu hyalurónovú.

Okrem flexibilnejšej a zvlhčujúcej liečby je tiež peeling ošetrením vyhradeným pre pokožku poprsia. Najlepšie výsledky možno dosiahnuť s domácimi zmesami, napríklad ananásom alebo hruškou. Vždy po exfoliácii mŕtvej kože stojí za to, aby ste použili výživnú masku, ktorá hydratuje a vyživuje pokožku. Existujú masky napríklad z medu, olivového oleja alebo krému.

Diéta a cvičenie pre krásne prsia

Mnoho, dokonca pevná koža závisí od spôsobu, akým jedávate. Čo je najdôležitejšie pre prsníky? Najprv vítame skupinu B, ktorá sa nachádza v mliečnych výrobkoch a v celých zrnách. Ďalšie vitamíny, ktoré nemožno zabudnúť, sú A, E a C, ktoré chránia pred voľnými radikálmi, spomaľujú proces starnutia pokožky. Samozrejme, najjednoduchší spôsob, ako ich nájsť, je ovocie a zelenina. Zvlášť dôležitou zeleninou je mrkva, ktorá poskytuje beta-karotén. Správna hydratácia tiež pomáha zlepšovať vzhľad pokožky. Stojí za zmienku, že náhly úbytok hmotnosti alebo únava pre ňu zle funguje, čo spôsobuje strihy a strata pevnosti.

Čo by vám strava poskytla bez náležitého cvičenia? Úloha fyzickej aktivity v ľudskom živote je neoceniteľná. Túžba zdvihnúť a upevniť prsia je tiež spojená s cvičením. Základom tu sú push-up a plávanie a môžete tiež zdvihnúť činky. Posilnenie svalov hrudníka je prvým krokom. Avšak správna vzpriamená pozícia má tiež veľký vplyv na jej vzhľad.

Poznať svoju veľkosť alebo ako si vybrať podprsenku?

Stanik je jednou z najdôležitejších vecí v ženskej šatníku, a preto je jeho výber tak dôležitý. Vďaka správne zvolenému poháru a obvodom, ktoré sa dajú naplniť, sa prsia dokážu prezentovať a cítiť sa skvelo, čo tiež zlepšuje pohodu a sebavedomie žien. Nesprávne vybraná podprsenka môže spôsobiť problémy s estetikou: príliš malé zlisuje a deformuje prsia, zatiaľ čo príliš veľké ich skresľuje nesprávnym udržaním poprsia.

Jedným zo základných parametrov podprsenky je jeho obvod. Zmerané pod prsia s meracou páskou umiestnenou priamo pod prsníkmi by mali dať odpoveď, aká veľkosť bude perfektná na podporu prsníkov. Pri meraní nechajte vzduch z pľúc a utiahnite pohár tak, aby sa dobre priľnul k pokožke, ale nestačí na to, aby bolo ťažké dýchať alebo spôsobiť bolesť. Spravidla by mal byť výsledok zaokrúhľovaný nadol, napr. Keď obvodové meracie zariadenie meria 77 cm, výsledok je podhodnotený na 75. Prečo je tento postup? No, všetci, dokonca aj vysokokvalitná podprsenka, sú natiahnuté.

Správny okruh je jedna vec, ale ako si vybrať misku? Meranie by malo začať s umiestnením pravítka vodorovne na výšku bradavíc. Meracia páska by mala voľne podporovať prsia. V tomto prípade je výsledok načítaný správny, nemal by sa podceňovať ani nadhodnocovať. Keď sa pokúšate o podprsenku, ohýbajte ju a potom ju pripevnite k najsilnejšiemu háku.

Pravidlo je jedno: zmenou obvodu na väčšiu, šálka klesá. Toto pravidlo funguje v oboch smeroch, tj ak sa voľba dostane na užší obvod, potom bude potrebné toto rozhodnutie dosiahnuť pre väčší pohár.

Ako si vybrať podprsenku

Spôsoby, ako sa uistite, že je vaša podprsenka ideálna pre vaše prsia, je málo. Prvým ukazovateľom je zadná časť podprsenky, ktorá by mala ležať vodorovne, tj nepohybujte ani nepohybujte počas jej nosenia. Potom sa pozrite na prednú stranu, ak sú prsia mierne zdvihnuté. Nastavenie popruhov nie je dobrým riešením, pretože v prvom rade by sa malo korigovať obvod podprsenky. Popruhy sa nemôžu dostať do náručia, hrudník by mal odpočívať len na obvode pod prstencom. Ďalším krokom je skontrolovať, či sú prsia úplne v pohároch. Pri pohľade na oblasť podpazuší je možné získať istotu – ak sa tam nevytvárajú malé záhyby, pohár je dostatočne veľký. Avšak, ak sa pohár vrásky alebo záhyby, namiesto hladko obklopujúce prsia, je príliš voľné a mali by ste dosiahnuť menší. Potom by sa mala pozornosť venovať vykosťovaniu a spôsobu, akým ležia. Je to optimálne, keď hladko zapadajú na hrudník a neprekrývajú sa na prsiach na žiadnom mieste. Mali by byť pod bustou a zo strany sa usporiadali, ako keby boli v strede podpaží. Vďaka tomuto usporiadaniu sa nebudú môcť kladiť a oprieť sa o prsia. Posledným krokom je vykonať nejaké náhle pohyby v už nastavenej a zapnutom podprsenke, čo vám umožní uistiť sa o správnej veľkosti. Ak podprsenka zostane na mieste počas svahu, odskakuje alebo skrúca telo a prsia neunútia z nej, podprsenka je pravdepodobne správne zvolená.

Otázka „ako si vybrať podprsenku“ je otázkou mnohých žien. Správne zvolené spodné prádlo je schopné zlepšiť pohodu a pohodlie a poskytnúť pocit istoty. Toto a pravidelné vykonávanie ošetrovateľskej starostlivosti, ako aj starostlivosť o správnu výživu a cvičenie, vám umožnia vychutnať plné, vyvážené a krásne prsia.