Strata vlasov

Strata vlasov u žien

Strata vlasov je problém, ktorý postihuje nielen mužov, ale aj ženy. Každý deň strácame asi 100 chĺpkov, čo je normálne, samozrejme, ale keď vlasy vypadávajú z hŕstky, mali by ste premýšľať o tom, čo je príčinou tohto a ako môže inhibovať tento neodvratný proces. Z akých dôvodov môžu vlasy vypadnúť a čo by malo vypadať ako balzamovanie u žien?

Cyklus rastu vlasov

Vlasové folikuly všetky ženy podliehajú cyklických a opakujúce sa zmeny s rastovými chumáčikov prebieha v štyroch opakovaných po sebe nasledujúcich stupňoch, medzi ktorými možno uviesť anagen (fáza rastu), katagenna (prechodná fáza), telogénna (pokojovej fázy) a egzoegn (uvoľnenie fáza plochá) , V situácii, keď každý deň strácate asi 100 vlasov, nemali by ste sa o to báť, pretože je to úplne prirodzený proces spojený s uvedenými fázami. Ak však vypadnú vlasy vo veľkých množstvách, je potrebné zaobchádzať s nimi, ale mali by sme zvážiť, čo môže spôsobiť nadmerné straty vlasov.

VlasyPríčiny nadmerného vypadávania vlasov u žien

Vlasy môžu vypadnúť z rôznych dôvodov, ale z tých, ktoré sa objavujú s najväčšou pravdepodobnosťou je potrebné spomenúť najmä silný stres, históriu infekčné choroby, depresie, predchádzajúce operácie, užívanie niektorých liekov alebo proces chudnutia, ktoré môže byť spojené s príliš málo železa a vitamínov skupiny B v dennej strave. Mnoho žien sa môže tiež zaoberať tzv alopecia areata, t.j. situácia, keď vypadnú vlasy v špecifickej oblasti, t.j. na zadnej strane hlavy alebo na vrchu. Až donedávna sa predpokladalo, že táto alopécia má neurotické alebo genetické pozadie, avšak početné štúdie ukázali, že je to hlavne kvôli autoimunitným poruchám. U žien môže byť nadmerná strata vlasov spojená s hormónmi, najmä počas menopauzy, pri liečbe hypotyreózy alebo nadmerne aktívnej štítnej žľazy alebo počas tehotenstva. Pálenie vlasov je tiež nepriaznivým účinkom na stav vlasov, časté sfarbenie prameňov (najmä ich bielenie) a prítomnosť toxických látok v tele.

Liečba plešatosti

S cieľom potlačiť vypadávanie vlasov by sa vyššie uvedené faktory mali odstrániť v prvom rade, vďaka čomu sa stav vlasov výrazne zlepší. Boj proti nadmernej strate prameňov by mal prebiehať obojsmerne, a to vnútorne aj zvonka. Malo by sa preto postarať o správnej výživy v biotín, vitamín B a železo bohaté, zavedenie denné menu kvasinky, tučné ryby, rovnako ako čaju žihľavy a prasličky. Pokiaľ ide o liečbu vypadávanie vlasov u žien externe, mal by siahnuť po špeciálnej ampulky, šampóny, kondicionéry a masky vypadávanie vlasov, ktoré môžu byť ľahko zakúpiť v každej lekárni a drogérii. Ak sa však v nadväznosti na vyššie uvedené rady nevšimnete žiadne účinky na, potom by ste mali ísť do dermatológ, ktorý po tom, čo bude diagnóza príčiny implementovať vhodnú liečbu v podobe špecializovaného wcierek dostupné iba na lekársky predpis.